Poradnik, Zapachy

Czy warto kupować perfumy zamykane na korek?

Są osoby, które wybierając swoje wymarzone perfumy zwracają uwagę nie tylko na urzekający zapach. Równie zniewalający musi być wygląd flakonu. Producenci pachnideł starają się sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów więc dwoją się i troją by na perfumeryjnych półkach mogły stanąć oryginalne, ciekawe i często fantazyjne flakony. Estetki traktują perfumy nie tylko jako pociechę dla zmysłu węchu ale również dla oka

Z tego właśnie względu takie osoby chętnie sięgają po pachnidła zamykane korkiem. Wybierają je głównie ze względów estetycznych – flakon prezentuje się niezwykle okazale i elegancko. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki zakup posiadał będzie również swoje wady. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie.

Perfumy z atomizerem czy z korkiem – na co lepiej się zdecydować?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że podczas każdej aplikacji zapachu korek ma styczność z naszą skórą. Z tego właśnie względu do środka buteleczki mogą przedostawać się zanieczyszczenia czy bakterie znajdujące się na naszym ciele, które w kontakcie z perfumami mogą spowodować zmianę ich koloru jak również zniekształcenie zapachu. Na dnie buteleczki często będzie osiadał się także nieestetyczny osad.

Kolejnym powodem dla którego warto wybrać perfumy z atomizerem jest fakt, że są one znacznie szczelniejsze niż pachnidła z korkiem. Podczas każdej aplikacji perfum z korkiem do środka dostaje się powietrze. Nieszczelne zamknięcie może powodować zwietrzenie perfum jak również obniżenie trwałości ich zapachu.

Jak więc widać, nie wszystko złoto co się świeci. Elegancko i szykownie prezentujący się flakon nie powinien być jedynym czynnikiem decydującym o zakupie wybranych przez nas perfum. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem jest wybór pachnidła z atomizerem. Po pierwsze znacznie szybciej zaaplikujemy je na skórze a po drugie zapach równomiernie rozprowadzi się na naszym ciele. Poza tym perfumy z atomizerami również często posiadają ciekawy i oryginalny flakon.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kosmetolandia.pl/perfumy-we-flakonie-z-korkiem-co-trzeba-o-nich-wiedziec/