Zapachy

Czy warto pozbywać się nieużywanych perfum?

Są osoby, dla których wyprawa do drogerii bądź wizyta na stronie perfumerii internetowej zawsze kończy się owocnymi zakupami. Niektórzy uwielbiają otaczać się zapachami i tworzą na swoich półkach czy toaletkach całą ich kolekcję. Piękne, bogato zdobione flakony z prześliczną zawartością radują nie tylko nasz zmysł powonienia ale również oczy. Z tego właśnie względu często trudno nam rozstać się z pachnidłami, nawet tymi, których w ogóle nie używamy bądź których aromat zaczął nas po jakimś czasie po prostu drażnić. Porządki w kolekcjach perfum są jednak wskazane z kilku względów. Dzisiaj podpowiadamy jakich.

Dlaczego raz na jakiś czas warto zrobić porządek w swojej kolekcji zapachów?

Przede wszystkim perfumy jak wszystko inne, potrzebują miejsca do ich przechowywania a gdy robi się ich nadmiar zaczyna z pewnością wkradać się chaos i bałagan. Poza tym perfumy, które leżą przez nas kompletnie nie używane komuś mogą się bardzo spodobać. W każdej chwili za pośrednictwem portali aukcyjnych czy mediów społecznościowych można sprzedać nieinteresujący już nasz zapach i przy okazji zyskać trochę pieniędzy. Pachnidła co prawda mają długą datę ważności ale nieodpowiednio przechowywane mogą po prostu zwietrzeć i tym samym stracić piękny zapach. Szkoda więc marnować produkt, szczególnie markowy za który musieliśmy zapłacić sporą sumę pieniędzy.

Podczas porządków w swojej kolekcji zapachowej warto zastanowić się których perfum najrzadziej używamy i z którymi mogłybyśmy się rozstać. Czasami zdarza się tak, że perfumy które początkowo skradły nasze serce, po pewnym czasie przyprawiają nas o mdłości – takich mikstur warto się właśnie pozbyć.

Jak wiadomo, pośpiech to zły doradca. Wybierając perfumy warto więc dokładnie przemyśleć ich zakup. Nie ulegać impulsom czy szale wyprzedaży a decydować się tylko i wyłącznie na te zapachy, które wyjątkowo przypadły nam do gustu. Testujmy je dokładnie i w spokoju, by móc poznać ich prawdziwy charakter. Tylko wtedy zakupy okażą się strzałem w dziesiątkę.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/