Polecane

Czym pachniała Maria Antonina?

Jedna z najsłynniejszych królowych sporo wydawała na przyjemności. W tym na perfumy, które komponowano specjalnie dla niej. Czym pachniała?
Do dziś zachowały się pamiętniki perfumiarza, który był odpowiedzialny za ostatnie perfumy Marii Antoniny. Dzięki temu możemy odtworzyć, jak pachniała królowa. W jej zapachu znalazła się róża i jaśmin, które wówczas, jak i dziś, były podstawą francuskich ogrodów. Do tego nieco przypraw, które dopływały do Francji z ówczesnych kolonii.
Jak widać, nie jest to skomplikowany zapach. I dziś możemy łatwo znaleźć w sklepach buteleczki perfum pachnące różą i innymi kwiatami, a i mieszanki, w których da się odczuć przyprawy, są częste.
Powstało też wiele współczesnych zapachów inspirowanych Marią Antoniną. Wśród nich jest francuska woda perfumowana Marie Antoinette Rose, która pachnie właśnie jednym z kwiatów, które były w pierwotnej mieszance.
Le Jardin de Marie Antoinette to już cały ogród kwiatów, który sprawdzi się od rana do wieczora dla romantycznych kobiet, które mają swoje zdanie. Zupełnie jak słynna królowa.