Poradnik, Zapachy

Dezodorant i perfumy – jak je ze sobą łączyć?

Perfumy towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. Skrapiamy się nimi tak często, jak tylko możemy. Otulamy się pięknym zapachem przed wyjściem do pracy, na spacer, na randkę czy imprezę. Wybierając dla siebie odpowiednie pachnidło pamiętajmy o tym, by dobrze współgrały z naszym dezodorantem. W przeciwnym razie zamiast zachwycać się pięknym aromatem uzyskamy całkiem odwrotny efekt.

Na samym początku warto wyjaśnić, czym różni się dezodorant od antyperspirantu. Dezodorant neutralizuje brzydki zapach potu i daje nam poczucie świeżości. Jeśli chodzi o antyperspirant ma on nieco inne zadanie. Przede wszystkim jego działanie ma na celu blokować gruczoły łojowe i tym samym chronić nas przed potem. Antyperspiranty zazwyczaj nie posiadają zapachu. Producenci dwoją się i troją by spełnić oczekiwania każdego klienta. W drogeriach możemy spotkać dezodoranty w kulce, sztyfcie jak również sprayu.

Jak wybrać odpowiedni dezodorant?

Wiele osób, szczególnie borykających się z problemem nadmiernej potliwości często sięga właśnie po dezodoranty. Czasami potrzebne nam coś, co w nagłej sytuacji sprawi, że będziemy czuć się świeży i staniemy się pewniejsi siebie. Warto jednak wybierać dezodoranty, w których sól glinu nie ulega krystalizacji. W takim wypadku unikniemy przykrych niespodzianek w postaci białych plam na bluzce czy koszuli. Niektóre dezodoranty pielęgnują skórę dzięki zawartości witamin – najczęściej jest to witamina c, d bądź e.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, pachnidło musi doskonale łączyć się z używanym przez nas dezodorantem. Najlepiej sięgać po produkty z jednej linii zapachowej. Dzięki temu wzmocnimy aromat i uczynimy go bardziej intensywnym.
Jeśli natomiast nie znajdziemy dezodorantu o identycznym zapachu co nasze perfumy warto sięgnąć po sztyfty czy spraye bezzapachowe.

Wybór zarówno perfum jak i dezodorantów w drogeriach czy perfumerii internetowej jest ogromny. Warto stosować się do powyższych rad by jeszcze bardziej wyeksponować swój zapach a nie go stłumić.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/