Zapachy

Flakon po perfumach – czy musi lądować od razu w koszu?

Większość z nas po skończeniu swoich ulubionych perfum wyrzuca flakoniki do kosza. Niektóre jednak wyjątkowo dobrze prezentują się pod względem wizualnym, wykonane są z fantazją i stylem i ciężko się z nimi rozstać. Wybierając się do perfumerii stacjonarnej czy przeglądając ofertę perfumerii internetowej naszym oczom ukazuje się ogrom przeróżnych, kolorowych, eleganckich i dopracowanych pod każdym względem buteleczek. Jedni kupując perfumy zwracają uwagę tylko i wyłącznie na ich zapach, inny oprócz zmysłu powonienia chcą nacieszyć także oko. Jeśli należymy do grupy estetów, dla których nawet najmniejszy detal flakonu ma znaczenie i nawet po zużyciu perfum nie chcemy się z nim rozstawać, podpowiadamy, w jaki sposób można go użyć w naszym domu.

Co można zrobić ze zużytym flakonem po perfumach?

Jeśli flakon urzekł nasze serce swoim wyglądem możemy z powodzeniem użyć go jako dekorację naszych wnętrz. Dobrze sprawdzi się jako niewielki wazon na pojedyncze kwiaty. Z kolorowymi bratkami czy fiołkami będzie prezentował się jeszcze ładniej. Jeżeli szkło flakonu jest przezroczyste możemy także umieścić w nim dekoracyjne kryształki czy kamienie. Całość na pewno świetnie się będzie prezentować.
Każda, kolejna butelka może zasilić kolekcje naszych flakonów. Są z pewnością osoby, które zostawiają zużyte flakony i eksponują je chociażby na półce czy toaletce. To również ciekawe rozwiązanie i dobry powód do tego, by nie rozstawać się z naszą ulubioną buteleczką.

Niektórzy z nas decydują się na sprzedaż pustych flakonów. Najlepiej wystawić ogłoszenie na portal jak OLX czy Allegro. Jeśli ktoś zbiera flakony, być może skusi się też na ich zakup by powiększyć swoją kolekcję. Należy wspomnieć też o tym, że niektóre buteleczki mogą naprawdę drogo kosztować – szczególnie jeśli posiadają drogocenne kamienie szlachetne bądź złote elementy.
Jeśli oprócz zapachu, urzekł nas także flakon nie musi on od razu po zużyciu perfum lądować w koszu. Jest wiele ciekawych sposobów na jego wykorzystanie. Jako element dekoracyjny na pewno świetni sprawdzi się we wnętrzach.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/