Poradnik, Zapachy

Jak rozpoznać używane perfumy?

Szukając swojego wymarzonego zapachu często jesteśmy w stanie słono za niego zapłacić. Są osoby niezwykle wybredne pod tym względem – ciężko znaleźć coś, co skradnie ich serce i przypadnie im do gustu. Perfumy bowiem to nie tylko piękny zapach który sprawia że czujemy się atrakcyjnie i nabieramy pewności siebie, to także narzędzie do budowania wizerunku. Odpowiednio dobrane pachnidło potrafi wyrazić nasz charakter czy styl bycia.

Jeśli już trafimy na swój wymarzony zapach, chcemy stać się jego posiadaczami jak najszybciej. Nierzadko jednak przychodzi gorzkie rozczarowanie – szczególnie jeśli kupujemy perfumy z nieznanych źródeł. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, po czym poznać, że zakupione przez nas pachnidło było już wcześniej używane.

Na co zwracać uwagę by rozróżnić nowe perfumy od używanych?

Istotny szczegół który powinien zwrócić naszą uwagę to wygląd opakowania. Nowe perfumy są zafoliowane i nie posiadają na pudełku żadnych niedoskonałości. Jeśli natomiast na opakowaniu zauważymy kawałek taśmy klejącej może to świadczyć o tym, że folia jest sklejona przez nieuczciwego sprzedawcę a co za tym idzie – oferuje on nam używane perfumy. Osoby, dla których wygląd opakowania nie ma zbyt dużego znaczenia mogą przeoczyć te niedociągnięcia. Warto więc zachować czujność i bacznie przyjrzeć się naszemu ‘nowemu’ nabytkowi.

Równie ważny jest wygląd flakonu. On również wiele może zdradzić nam na temat zakupionych przez nas perfum. Widoczne na szkle odciski palców mogą być dowodem na to, że pachnidło było używane. Szklane buteleczki bardzo łatwo zabrudzić i widać na nich każde zanieczyszczenie.

Warto również dokładnie przyjrzeć się korkowi i atomizerowi. Ściślej mówiąc chodzi o ich zapach. Jeśli perfumy były wcześniej używane, bez problemu to wyczujemy przykładając korek do swojego nosa.

O tym, czy perfumy są nowe świadczy również ich zawartość. Jest ona możliwa do zweryfikowania jedynie w przypadku przezroczystych buteleczek. Jeżeli ubytek zawartości widoczny będzie gołym okiem można być pewnym, że nie mamy do czynienia z nowymi perfumami.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://netporadykosmetyczne.pl/perfumy-nowe-a-moze-uzywane-po-czym-to-rozpoznac/