Poradnik

Jak używać perfum, by pięknie pachnieć przez cały dzień?

Nie wyobrażasz sobie wyjść z domu bez użycia ulubionych perfum? Czy wiesz, jak właściwie je aplikować? Szyja i nadgarstki to nie jedyne miejsca, które warto pokryć zapachem…

Ciało i punkty pomiaru tętna

Strefy, w których skóra jest najbardziej ukrwiona, wrażliwa oraz ciepła, to najlepsze miejsca na aplikację perfum. Przyjęło się, że w tych miejscach zapach jest bardziej wyczuwalny, czy też bardziej intensywny. Odpowiednia temperatura ciała sprawia, że aromat może się uwalniać nawet przez kilka godzin w ciągu całego dnia. Zatem, które to punkty? Perfumy warto aplikować na wewnętrznej stronie nadgarstka, na zgięciach łokci, na tętnicy szyi, za uszami, na karku, a nawet pod kolanami.

Jak aplikować perfumy?

Wiele z nas ma tendencję do przesadnego perfumowania się. Tymczasem wystarczy zaledwie kilka (3-4) „psiknięć” perfum, aby w otoczeniu nasz ulubiony zapach był wyczuwalny. Perfumy najlepiej używać kilka minut przed założeniem na siebie ubrań i biżuterii. Aplikujemy je z odległości 10-20 cm. Najważniejsze – nie pocieramy spryskanych miejsc. Trzymając się tych zasad, pozwalasz, aby zapach przeniknął do skóry, a w efekcie pozostał z Tobą jak najdłużej.

Czy wiesz, że zapach perfum zmienia się? Wynika to z faktu, że perfumy z biegiem czasu po prostu ulatniają się z naszego ciała i zmieniają swój aromat. Warto wiedzieć, jak używać perfum, gdy przed nami ważne spotkanie lub kolacja z partnerem. Wtedy perfumy aplikujemy nie wcześniej niż pół godziny przed wyjściem.

Jak przedłużyć intensywność zapachu?

Skóra sucha nie jest sprzymierzeńcem długiego utrzymywania się aromatu perfum. Przed użyciem ulubionego zapachu warto nawilżyć skórkę bezwonnym kremem, który zapewni bazę i trwałość dla naniesionych perfum. Często w prezencie otrzymujemy zestawy kosmetyków do ciała, na które składają się perfumy oraz balsam, krem czy dezodorant z tej samej serii. To kolejny, świetny sposób na przedłużenie intensywności zapachu.

Rodzaj skóry

Czy rodzaj skóry ma jakieś znaczenie w kontekście trwałości perfum? Jak się okazuje, osoby o cerze tłustej mogą liczyć na najwyższą trwałość zapachu z uwagi na duże ilości sebum, które ma zdolność do zachowania zapachu. Z kolei posiadaczki cery suchej muszą pogodzić się z tym, że perfumy na ich skórze pachną najkrócej. Czy to oznacza sytuację bez wyjścia? Niezupełnie… Możemy sprytnie obejść ten problem, używając balsamów czy olejków, które spowodują, że skóra będzie bardziej natłuszczona, a w efekcie zdolna do odtworzenia zapachu perfum przez dłuższy czas.

Perfumowanie włosów – tak czy nie?

Używanie perfum na włosy to kwestia sporna i nie do końca rekomendowana przez osoby związane z branżą kosmetyczną. Choć prawdą jest, że aplikowanie perfum na włosy zapewnia długotrwały zapach przez cały dzień, to jest jeszcze druga strona medalu.. Jednym ze składników perfum jest oczywiście alkohol, który potrafi silnie wysuszyć włosy.

Perfumy a ubranie

Zapach perfum na skórze bez wątpienia utrzymuje się dłużej w porównaniu z aromatem rozpylonym na ubraniu. Przyzwyczajenia wielu z nas powodują, że swoistą tradycją stało się perfumowanie także swoich ubrań. Wobec tego nie rezygnujmy z tej metody całkowicie. Trzymajmy się jednak pewnych zasad. Odzieży nie należy traktować bezpośrednio perfumami, lecz rozpylić je przed sobą, a następnie przejść przez opadający pył. W ten sposób drobinki perfum równomiernie pokryją ubranie, nie narażając go na przykre plamy.

Czy wiesz, że perfumy należy przechowywać w suchym, zacienionym i chłodnym miejscu? Ich niewłaściwe przechowywanie może przyczynić się do utraty właściwości i zmiany zapachu. Ważne jest również, aby po otwarciu flakonu zużyć je w ciągu kilku miesięcy.