Poradnik, Zapachy

Jakie pieniądze najlepiej wydać na perfumy?

Zapachy to coś, z czym spotykamy się każdego dnia. Chętnie używamy perfum przed wyjściem do pracy, na randkę czy spotkanie z przyjaciółmi. Otaczamy się mgiełką pięknego zapachu, nie tylko po to by poczuć się atrakcyjnie i pewnie siebie ale również poprawić sobie nastrój. Niektóre nuty zapachowe świetnie wpływają na nasze ciało i umysł. Jedne koją nerwy, odprężają i relaksują, inne dodają kopa do działania i pozytywnie nastrajają. Stojąc przez wyborem odpowiednich dla siebie perfum często kierujemy się ich ceną. Ile właściwie powinno się przeznaczać pieniędzy na perfumy? Czy jedynym rozsądnym wyjściem jest kupowanie drogich markowych pachnideł?

Drogie i markowe perfumy czy lepiej coś z niższej półki?

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie posiadać w swojej kosmetyczce czy toaletce innych perfum niż tych markowych. Droższe pachnidła zazwyczaj idą w parze z jakością. Są trwałe, intensywne i kuszą pięknym aromatem. Oprócz tego markowe perfumy zazwyczaj przykuwają uwagę fikuśnymi, oryginalnymi i ciekawie ozdobionymi flakonami. Dla osób, dla których perfumy to coś więcej niż urzekający zapach ma to dość istotne znaczenie. Oprócz zmysłu węchu chcą również cieszyć oko. Często używają także takich flakonów jako element dekoracyjny. Za jakość i ciekawy wygląd buteleczki trzeba zapłacić – jeśli możemy sobie pozwolić na taki wydatek, nie warto z niego zrezygnować.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na to, by przeznaczyć na perfumy taką sumę pieniędzy. Nic straconego bo w perfumeriach i drogeriach znajdziemy również zapachy o niższej cenie, które wcale nie są na skreślonej pozycji. Zazwyczaj są to wody toaletowe, które są mniej intensywne od wód perfumowanych ale również mogą urzec pięknym zapachem.

Nie należy jednak sugerować się przy zakupie zbyt niską ceną. ‘Perfumy’ za kilkanaście złotych z pewnością okażą się kompletną klapą i rozczarowaniem. Takie mikstury zazwyczaj szybko się ulatniają i po krótkim czasie po zapachu nie ma nawet śladu. Kupujmy więc takie perfumy na jakie pozwalają nam nasze możliwości finansowe ale też nie oszczędzajmy na nich przesadnie.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumowyblog.pl/perfumy-jaka-kwote-na-nie-przeznaczyc/