Zapachy

Najpiękniejsze perfumy damskie

Każda kobieta chce czuć się pięknie, ale i wyjątkowo, niezależnie od okazji. Dobre samopoczucie bierze się z wnętrza, musimy czuć się dobrze, żeby też tak wyglądać. Oprócz odpowiedniego stroju czy makijażu ważnym elementem mogą okazać się perfumy. Ulubione nuty zapachowe potrafią wprowadzić we wspaniały nastrój, a nawet zrelaksować.

Jak dobrać odpowiedni zapach?

Kwestia wybrania odpowiedniego zapachu jest kluczowa dla naszego zadowolenia. Jednak warto pamiętać, że najpiękniejsze perfumy damskie to takie, które wpisują się w nasz styl i gust. Dobrze jest przemyśleć, jakie nuty zapachowe odpowiadają nam najbardziej, gdyż jedne kompozycje są bardziej „codzienne”, a inne „wieczorowe”.

Najpiękniejsze perfumy damskie – nuty zapachowe

Niektóre kobiety wolą zapachy delikatne i słodkie. W ich przypadku świetnie sprawdzą się jak najbardziej naturalne wody perfumowane z owocowym dodatkiem. Jeśli mowa tu o Tobie, to z powodzeniem możesz wypróbować zapach zielonej herbaty czy cytrusowe nuty.

Dzięki nim poczujesz się lekko i przyjemnie. Dla kobiet, które wolą mocne zapachy poleca się wybór akordów drzewnych, być może z dodatkiem kolorowego pieprzu. Najbardziej uniwersalne zdają się być klasyczne kwiatowe zapachy, które często charakteryzują perfumy damskie.

Jak uwalniają się nuty zapachowe?

Zapach, który czujemy od razu po otwarciu flakonika z perfumami nie jest tym, którym później będziemy pachnieć. Nawet najpiękniejsze perfumy damskie inaczej zachowują się w kontakcie ze skórą niż podczas, gdy przebywają zamknięte w szklanym opakowaniu.

Wśród specjalistów od zapachów damskich funkcjonuje trafna teoria nt. tego, jak właściwie uwalniają się nuty zapachowe. Okazuje się, że istnieje pewna piramida nut. Proces uwalniania się właściwego zapachu dzieli się na trzy etapy: nuta serca, nuta głowy i nuta bazy. Właściwy zapach uwalniany jest stopniowo i zwykle utrzymuje się na skórze od 2-4 godzin.

Jak wybrać ulubione, a zarazem najpiękniejsze perfumy?

Jeśli mamy w swojej kolekcji kilka zapachów, które szczególnie przypadły nam do gustu warto poczytać, jakie kompozycje zapachowe zostały wykorzystane przy ich tworzeniu. Prawdopodobnie okaże się, że bliźniacze nuty zapachowe w innych perfumach również przypadną nam do gustu.

Jeśli posiadamy wyłącznie zapachy odpowiednie na co dzień, do pracy czy szkoły, ale podoba nam się ich zapachowy motyw przewodni, warto pójść tym tropem i przy poszukiwaniu idealnego zapachu wieczorowego poszukać podobnej mieszanki, ale np. z dodatkiem piżma czy czerwonego pieprzu. Taki „dodatek” sprawi, że zapach zyska wieczorową moc i sensualność.