Poradnik

Od czego zależy trwałość naszych perfum?

Wielu z nas nieraz zastanawia się, czemu ich ulubiony zapach tak szybko się ulatnia. Powodów może być wiele. Przed zakupem warto upewnić się czy wybrany przez nas zapach jest wodą toaletową czy wodą perfumowaną. Ta pierwsza jest tańsza, znacznie delikatniejsza i nie będzie utrzymywać się tak długo jak ma to miejsce w przypadku wody perfumowanej. Trwałość perfum w dużej mierze uzależniona jest także od ich ceny. Kupując zapach za 50 zł nie możemy oczekiwać, iż będzie tak samo trwały jak perfumy z wyższej półki, za które czasami trzeba naprawdę słono zapłacić. Jeśli jednak będziemy trzymać się kilku, prostych zasad możemy przedłużyć trwałość naszych perfum.

Kilka rad by dłużej cieszyć się zapachem swoich perfum

Jeśli przed aplikacją perfum, mamy pod ręką wazelinę to świetnie! Wystarczy niewielka ilość wmasowana w skórę by woń była dłużej wyczuwalna. Ważne jednak jest to, by posmarować wazeliną dokładnie to miejsce, na które zaaplikujemy perfumy. Ze względu na to, iż wazelina jest tłusta i może pozostawiać brzydkie plamy odradza się jej stosowania, gdy zakładamy ubrania z jasnych, delikatnych tkanin.

Przed aplikacją perfum warto też nasmarować ciało balsamem. Nawilżona skóra dłużej utrzymuje woń i sprawia, że zapach jest bardziej wyczuwalny. Najlepiej jednak zrezygnować z balsamów perfumowanych by nie mieszać ze sobą woni.

Kolejną metodą, która może nieco przedłużyć trwałość perfum jest ich aplikowanie na ubrania czy włosy. Często jednak zdarza się tak, że po długim stosowaniu przyzwyczajamy się do zapachu i ciężko jest nam go wyczuć. Wówczas warto zapytać kogoś z najbliższego otoczenia, czy zapach faktycznie jest niewyczuwalny czy tylko tak nam się zdaje.

Jeśli decydujemy się na zakup oryginalnych zapachów, warto korzystać z usług tylko i wyłącznie sprawdzonych perfumerii internetowych jak i stacjonarnych. Sieć to najobszerniejsze źródło informacji i warto go użyć do sprawdzenia wiarygodności i opinii o danym sklepie, w którym planujemy kupić perfumy. Negatywne komentarze innych klientów od razu powinny nam dać do myślenia.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/