Poradnik

Odpowiedni zapach do pracy – na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniach?

Pachnidła uwielbia każdy. Otuleni pięknym zapachem jesteśmy weselsi, czujemy energię do działania jak również wzbudzamy zachwyt wśród otoczenia. Nic więc dziwnego, że chcemy używać ich na każdą, możliwą okazję. Wybór perfum do pracy wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. W wielu korporacjach panuje dress-code i sztywne zasady, których należy się trzymać w kwestii odpowiedniego stroju do pracy. Mimo, że wybór zapachu teoretycznie zależy tylko i wyłącznie od nas i możemy pozwolić sobie na pełną dowolność, w praktyce powinniśmy być bardzo ostrożni podczas skrapiania się swoim ulubionym aromatem tuż przed wyjściem do pracy. Dzisiaj podpowiadamy, jak nie zaliczyć perfumowych wpadek właśnie w miejscu naszej pracy.

Jakich zapachów wystrzegać się w pracy?

Pracując w stałym kontakcie z klientami, musimy wystrzegać się zapachów o zbyt wyrazistych akordach. Dla ludzi w otoczeniu mogą być one przytłaczające i duszące. I nie chodzi tu tylko o odmienny gust naszych współpracowników czy klientów. Niektórzy, czując odpychający zapach, mogą miewać migreny czy zawroty głowy. Z tego właśnie względu odstawmy na bok perfumy, w których nutą bazową zawładnęły mirra, kadzidło bądź intensywna wanilia. Wybierając pachnidło do pracy musimy kierować się swoim gustem ale nie możemy zbyt nachalnie narzucać swoich upodobań innym. Z pewnością same nie emanowałybyśmy optymizmem, gdyby koleżanka z biurka obok męczyła nas swoim zapachem, który akurat u nas budzi odrazę. Przykra woń może powodować rozkojarzenie i tym samym psuć atmosferę w pracy.

Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o pracę w niewielkim biurze. Wówczas najlepiej wybierać zapachy delikatne, kwiatowe bądź owocowe.

Pamiętajmy, że perfumy muszą wyrażać nasz charakter i styl bycia. Są one także uzupełnieniem naszej stylizacji i muszą z nią współgrać.

Jak więc widać, odpowiednio dobrany zapach ma ogromne znaczenie, szczególnie w pracy. Jest on poniekąd naszą wizytówką, odzwierciedla nasze dobre maniery i takt. Nawet jeśli jesteśmy miłośnikami ciężkich, korzennych bądź orientalnych zapachów nie próbujmy na siłę przekonywać do nich innych. W perfumerii internetowej czy stacjonarnej wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziemy delikatny zapach, który przypadnie nam do gustu jak również będzie dobrze postrzegany przez innych pracowników.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule na stronie https://urokliwynet.pl/w-jaki-sposob-wybierac-perfumy-do-pracy