Poradnik, Zapachy

Perfumy a rodzaj skóry

Wybierając się drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu swojego wymarzonego zapachu często kieruje się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim zapach musi skraść nasze serce i urzec nasz zmysł powonienia. Poza tym pachnidło musi być trwałe, intensywne i nie ulatniać się po krótkim czasie. Trzecim kryterium zazwyczaj jest cena. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że wybierając odpowiednie dla siebie perfumy powinniśmy wziąć także pod uwagę okazje, na które będziemy je stosować, obecnie panującą porę roku jak również rodzaj naszej skóry. Poniżej kilka rad dla osób, które mierzą się z problemem suchego naskórka.

Sucha i szorstka skóra to zmora wielu osób. Brakuje jej elastyczności i nie jest przyjemna w dotyku. Do tego często się łuszczy i jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia czy uczulenia. Z tego właśnie względu, wybierając dla siebie pachnidło musimy być bardzo ostrożni by jeszcze bardziej sobie nie zaszkodzić.

Jak dobierać zapachy jeśli borykamy się z problemem suchej skóry?

Posiadaczki suchej skóry powinny skrapiać się perfumami, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Znalezienie takiego pachnidła jest często bardzo trudne i może się okazać, że nasze ulubione perfumy nie istnieją w wariancie bezalkoholowym. Warto również pamiętać o tym by sięgać po wody perfumowane. Po pierwsze są one bardziej trwałe od wód toaletowych czy kolońskich a po drugie zawierają więcej olejków zapachowych a co za tym idzie – mniej szkodliwych dla naszej skóry składników. Wody perfumowane są zazwyczaj nieco droższe ale na zdrowiu nie należy oszczędzać.

W przypadku osób o suchej skórze idealnie sprawdzą się także delikatne mgiełki do ciała. Można je połączyć z kosmetykami nawilżającymi z tej samej linii i efekt na pewno będzie świetny.

Latem posiadaczki suchej skóry powinny stawiać na delikatne i lekkie zapachy. W upalne dni naskórek może stać się zaczerwieniony i podrażniony. Z tego właśnie względu lepiej oszczędzić skórze dodatkowej styczności z chemicznymi składnikami, które znajdują się w kosmetykach czy perfumach.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/