Poradnik

Perfumy – czy aby na pewno?

Słowo perfumy wszystkim z nas kojarzy się z cudownym, otulającym zapachem, który dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjni. Odpowiednio dobranych zapach nie jednokrotnie budzi zachwyt wśród innych i potrafi pobudzić zmysły. Perfumeria internetowa czy stacjonarna ma w swojej ofercie ogrom zapachów o przeróżnej woni, flakonie czy designu. Większość z nas mając na myśli swój ukochany zapach używa słowo 'perfumy’ . Czy oby na pewno w każdym wypadku jest ono poprawne? Niestety nie.
Na rynku dostępne są oczywiście perfumy, ale obok nich możemy spotkać także wody perfumowane czy wody toaletowe. Czym się różnią?

Perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe – jaka różnica?

Perfumy zawierają najwięcej olejków zapachowych, którym zawdzięczają swoją trwałość. Oprócz tego wyróżniają się także ceną – za niewielki flakonik perfum trzeba naprawdę słono zapłacić. Najczęściej produkowane są w małych pojemnościach, bowiem wystarczy nawet mała kropelka perfum, by czuć intensywny zapach przez cały dzień. Perfumy tworzone są z dbałością o każdy najmniejszy detal, widać to chociażby po oryginalnym i niepowtarzalnym opakowaniu.

Zaraz po perfumach, na drugim miejscu pod względem trwałości plasuje się woda perfumowana. Zawiera ona od 10 do 20% związków zapachowych. Woda perfumowana jest zdecydowanie delikatniejsza od perfum i nieco krócej czuć jej zapach. W perfumeriach internetowych czy stacjonarnych dostępna jest w różnych pojemnościach. Zdecydowanie jest dużo bardziej powszechna od perfum, które można powiedzieć, są unikatem.

Wody toaletowe zawierają od 5 do 10% olejków zapachowych. Są dużo delikatniejsze od wody perfumowanej a co za tym idzie – mniej trwałe. Większość zapachów dla mężczyzn to właśnie wody toaletowe. Śmiało można rzec, że to najchętniej wybierane pachnidło, pomijając dezodoranty i mgiełki. Wodę toaletową możemy kupić w różnych wariantach cenowych – jej wartość zależy chociażby od marki czy pojemności.

Zarówno perfumy, wody perfumowane czy toaletowe warto kupować w perfumerii internetowej jak chociażby https://esentire.pl/ bo często można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Przed zakupem warto się jednak upewnić, że mamy do czynienia z uczciwym i rzetelnym sklepem.