Poradnik, Zapachy

Perfumy z dodatkiem róży – dla kogo?

Większość zapachów w drogeriach bądź perfumerii internetowej posiada w swoim składzie akordy kwiatowe. Śmiało można nawet stwierdzić, że to najliczniejsza grupa pachnideł, która cieszy się naprawdę sporą popularnością.

Perfumy kwiatowe są lekkie, niezobowiązujące, nadają się praktycznie na każdą okazję i są uniwersalne. Jeśli ktoś nie chce wyróżniać się z tłumu swoim zapachem a pragnie jedynie delikatnie podkreślić swój urok subtelnym aromatem, perfumy kwiatowe z pewnością okażą się dla niego strzałem w dziesiątkę. Najpiękniejszym zapachem uraczą nas piwonie, hiacynty, frezje, bez i przede wszystkim róża – królowa kwiatów, która nie tylko zachwyca pięknym zapachem ale posiada również szereg innych, cennych właściwości.

Różne oblicza róży

Domieszkę róży możemy dzisiaj znaleźć praktycznie w każdym flakonie – to klasyka, która kojarzy się elegancją, pięknem i miłością. Mimo biegu lat i zmiany trendów, po perfumy różane chętnie sięgają zarówno młodsi jak i starsi. Chętnie używają ich kobiety ale również mężczyźni – perfumy z dodatkiem róży są uniwersalne i przypadną do gustu większości z nas. Oprócz pięknego i urzekającego aromatu olejek z róży pozytywnie działa na nasze ciało ale i umysł.

Przede wszystkim doskonale wpływa na kondycję naszej skóry – sprawia, że staje się jędrna i dłużej pozostaje młoda – chroni nas przed pojawianiem się oznak starzenia. Oprócz tego olejek z róży ma działanie uspokajające – czujemy się odprężeni, zrelaksowani i wypoczęci. Świetnie sprawdzi się on także podczas kąpieli, gdy nawilży i wygładzi naszą skórę.

Perfumiarze do produkcji swoich dzieł najczęściej używają róży damasceńskiej bądź stulistnej. Pachnidło z jej dodatkiem jest delikatne, subtelne ale można także nim uwodzić. Doskonałe współgrają z akordami owocowymi, drzewnymi bądź korzennymi. Perfumy różane są słodkie, orzeźwiające albo ciężkie – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kwiatu został użyty, w jakich proporcjach i jakie nuty zapachowe mu towarzyszą.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/