Poradnik, Zapachy

Perfumy z przyprawami – czego możemy się w nich spodziewać?

Odpowiednio dobrany zapach potrafi wyrazić naszą osobowość i styl bycia. Często w swojej kolekcji perfum mamy takie, które stosujemy na co dzień i takie, którymi skrapiamy się na wyjątkowe okazje. Często też segregujemy perfumy w zależności od pory roku. Dla wielu osób ciężkie, intensywne i ciepłe aromaty mogą być zbyt duszące i nachalne w trakcie ciepłych letnich dni. Zapachy lekkie, świeże o kwiatowo-owocowym aromacie mogą natomiast podczas zimy być praktycznie nie wyczuwalne. Chłodne dni to idealny czas dla wyrazistych, aromatycznych perfum. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku zapachy z domieszką przypraw, znanych nam dobrze z kuchni. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, które z nich mogą stanowić dodatek perfum.

Jakie przyprawy można spotkać w kompozycjach zapachowych?

Na początku warto wspomnieć o kardamonie, którego określa się mianem silnego afrodyzjaka. Przyprawa ta nadaje całej kompozycji odrobinę pikanterii i wprowadza energetyzujące brzmienie. Zapachy z jego domieszką kuszą i są niezwykle zmysłowe.

Kolejną przyprawą, która znajduje się nie tylko w naszej kuchni ale i perfumach jest kolendra. Dzięki niej pachnidło zyskuje ziołową, lekko korzenną nutę. Chcąc znaleźć dla siebie idealny zapach z jej dodatkiem warto zawęzić obszar poszukiwań do perfum szyprowych bądź cytrusowych. Doskonale łączy się z cytryną, koprem czy bergamotką.

Majeranek to kolejny składnik wielu urzekających zapachów. Charakteryzuje się on lekko gorzkawą, ziołową wonią. Często używany jest w kompozycjach w celu złagodzenia innych bardziej wyrazistych i pikantnych nut zapachowych. Najczęściej możemy się z nim spotkać w perfumach przeznaczonych dla mężczyzn.

Oregano to przyprawa, która nie tylko ląduje na pizzy i w innych daniach włoskiej kuchni. To także składnik perfum o ostrej woni. Wyczuwalna już również nutka pikanterii połączona z otulającym, drzewnym aromatem. Oregano jednak dość rzadko występuje w perfumach i ciężko trafić na zapach z jego dodatkiem.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumowynet.pl/perfumy-z-dodatkiem-przypraw-zimowy-niezbednik/