Poradnik, Zapachy

Podstawowa wersja perfum a tester – różnice w wyglądzie

Znalezienie swojego wymarzonego zapachu często okazuje się nie lada wyzwaniem. Godziny spędzone w drogeriach czy ślęczenie przed komputerem przeglądając oferty perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl często kończą się fiaskiem. Jeśli już uda nam się znaleźć zapach, który przypadnie nam do gustu i urzeknie nas zmysł węchu, chcemy jak najszybciej stać się jego posiadaczami.

Nierzadko jednak, okazuje się że za wybrany przez nas zapach trzeba słono zapłacić a nasz portfel znacznie ucierpiałby na takim zakupie. Nie oznacza to, że kupno naszych perfum pozostanie już tylko w sferze marzeń – możemy bowiem cieszyć się pięknym zapachem za nieco mniejsze pieniądze. Mowa tu oczywiście o kupnie testera. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jakie różnice w wyglądzie możemy dostrzec pomiędzy nim a podstawową wersją perfum.

Wygląd testera

Na samym początku warto wspomnieć, że testery nie posiadają korka. Zazwyczaj zamiast niego znajdziemy plastikowy bądź papierowy rulon. Nie jest to spora wada, tym bardziej, jeśli zakupiony tester to zapach, którego używamy od lat i którego podstawową wersję posiadamy bądź posiadaliśmy kilka razy. W takim wypadku zużywając flakon pachnidła nie wyrzucajmy korka do kosza a zostawmy go i wykorzystajmy przy testerze. Wtedy mamy pewność, że zapach nie zwietrzeje i nadal będzie cieszył nas swoim pięknym aromatem. Oczywiście zdarzają się testery z korkami – jako przykład można tu wymienić chociażby Miss Dior Cherie.

Pod względem wizualnym flakon podstawowej wersji perfum od testera nie różni się niczym. Co najwyżej można tu wspomnieć o wzmiance dodanej przez producenta i informującej, że dany produkt jest testerem. Coraz częściej możemy też spotkać się z nutami zapachowymi wypisanymi na buteleczce bądź zawartymi na niewielkiej przywieszce.

Dla estetów i estetek problemem może okazać się fakt, że testery pakowane są w tekturowe opakowania, które nie prezentują się tak dobrze i okazale, jak opakowania w przypadku podstawowej wersji perfum. Niższa cena jednak wiele rekompensuje.