Poradnik

Pojemność perfum – czym kierować się przy jej wyborze?

Piękny zapach działa na nasze zmysły i sprawia, że czujmy się atrakcyjniejsi. Używamy perfum praktycznie każdego dnia i często nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez skropienia się naszym ulubionym aromatem. Przeglądając ofertę perfumerii internetowej czy stacjonarnej widzimy pełno ślicznych, kolorowych, eleganckich i wykonanych z największą starannością flakoników o różnych rozmiarach. Wybierając pojemność perfum powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na przeznaczenie zapachu.

Która pojemność perfum będzie dla nas najlepsza?

Perfumy to jeden z najpopularniejszych prezentów. Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu został obdarowany zapachem, który bardziej lub mniej przypadł mu do gustu. Perfumy to idealny pomysł na podarunek dla najbliższych, który możemy wręczyć praktycznie na każdą okazję. Decydując się na wybór takiego prezentu, musimy pamiętać o tym, że istnieje ryzyko niedopasowania zapachu do gustu danej osoby. Wówczas najbezpieczniejszym sposobem będzie wybranie na prezent flakonika o najmniejszej pojemności 30 ml. Jeśli nuty zapachowe przypadną do gustu obdarowywanej osobie – z pewnością w przyszłości zakupi sobie większy flakon, jeśli nie – wykorzystanie tak małej pojemności nie będzie wyzwaniem nawet, jeśli zapach wybitnie jej się nie spodoba.

Małe flakony świetnie sprawdzą się także w każdej, damskiej torebce. To dobre rozwiązanie dla osób, które ciągle chcą mieć przy sobie swój ulubiony zapach. Niewielkie buteleczki są poręczne jak również nienagannie prezentują się pod względem wizualnym, co nie zawsze można powiedzieć o większych flakonach. W szczególności dla Pań, oprócz samego zapachu liczy się także wygląd buteleczki.

Większe pojemności na pewno warto wybierać w przypadku, kiedy jesteśmy wierni jednemu zapachowi i używamy go od dłuższego czasu. Cięższy flakon niezbyt nada się jednak do torebki ale za to idealnie spełni swoją rolę stojąc na półce w łazience czy na toaletce.

Warto szukać swoich ulubionych zapachów w perfumeriach internetowych bo często można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Upewnijmy się jednak wcześniej, że sprzedawca cieszy się dobrymi opiniami i śmiało można mu zaufać.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/