Poradnik, Zapachy

Różne oblicza fiołka – czyli zapach jego kwiatu, liści i korzenia

Największą część zapachów, zarówno w drogeriach jak i perfumeriach internetowych np. https://esentire.pl stanowią perfumy kwiatowe. Są one niezwykle kobiece dlatego też często zasilają garderobę zapachową Pań. Ponad to wyróżniają się elegancją i dyskrecją. Są lekkie, subtelne i uniwersalne – nadają się zarówno do pracy jak i na randkę czy spotkanie z przyjaciółmi. Doskonale sprawdzą się w przypadku każdej kobiety bez względu na wiek. W tego typu perfumach albo dominuje jeden kwiat albo znajduje się ich wiele. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat fiołka.

Fiołek – zapach o wielu twarzach

Fiołek to roślina występująca w Azji oraz obszarach Morza Śródziemnego. To niezwykle uroczy kwiat o wrzosowych, białych i różnobarwnych płatkach. Ta część rośliny charakteryzuje się słodkim, pudrowym aromatem, w którym wyczuwalna jest również drzewna nutka. Jeśli chodzi o liście fiołka pachną one nieco inaczej. To woń zieleni, przywodząca na myśl aromat koszonej trawy. Liście fiołka pod względem zapachu można porównać również do ogórka. Często wykorzystywane są one jako składnik kompozycji zapachowej. Nadają jej świeżość oraz lekkość. Warto również wspomnieć o korzeniu fiołka. Tak naprawdę nie znajdziemy go w żadnych perfumach. Zamiast korzenia tej rośliny, w wielu zapach stosuje się korzeń irysa.

Poruszając temat fiołka, nie należy zapominać o jego właściwościach leczniczych. Fiołek trójbarwny to prawdziwa bomba witaminowa. Wysoka zawartość witaminy C sprawia, że doskonale sprawdzi się on w przypadku leczenia przeziębienia i infekcji. Poza tym kwiat ten ma także działanie odtruwające oraz oczyszczające. Pozytywnie wpływa na kondycję skóry znacznie poprawiając jej wygląd. Może okazać się pomocny w przypadku osób borykających się z problemem nieregularnego ciśnienia krwi. Łagodzi bóle reumatyczne oraz objawy astmy.

Przed zakupem perfum warto bliżej przyjrzeć się ich składnikom – poznać zapach i inne cenne właściwości.