Poradnik, Zapachy

Wybór perfum a znak zodiaku – jaki mają ze sobą związek?

Wiele osób wybierając się do drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie zapachu kieruje się zmysłem węchu i własnymi upodobaniami. Perfumy jednak powinny także odzwierciedlać nasz charakter, styl bycia, pasować do makijażu a nawet do… znaku zodiaku. Dzisiaj podpowiadamy, jakie aromaty pasują do poszczególnych znaków zodiaku.

Jak dopasować perfumy do znaku zodiaku?

Osoby spod znaku Barana są zazwyczaj dynamiczne, żywiołowe i odważne. Najlepiej w ich wypadku sprawdzą się perfumy o akordach cytrusowych i owocowych. Dobrze będą podkreślały także swój charakter pachnidłami z nutką orientu – muszą one jednak być świeże i dodawać energii do działania.

Byki są delikatne, wrażliwe, uczuciowe ale potrafią pokazać również swoje drugie oblicze i wtedy stają się zaborczy. Idealne perfumy dla Byków to połączenie klasyki z elegancją. Sprawdzą się w tym wypadku nuty kwiatowe – róża, jaśmin czy fiołek.

Bliźnięta są rządne wiedzy i odznaczają się inteligencją. Najlepiej z ich charakterem będą współgrały delikatne ale zdecydowane aromaty. Będąc bliźniakiem warto sięgnąć po perfumy zz owocową bądź kwiatową nutą

Raki to niezwykle uczuciowe i wrażliwe osoby. Doskonale spiszą się u nich perfumy z lekko tajemniczymi nutami i delikatnym kwiatowym aromacie, który podkreśli ich urok.

Lwy lubią luksus, elegancję i takimi zapachami też się najchętniej otaczają. Lubią błyszczeć w otoczeniu i pomogą im w tym perfumy o korzennych akordach z egzotyczną nutą.

Panny nie lubią nachalnie eksponować swojego zapachu i nie chcą wyróżniać się z tłumu. Z tego właśnie względu idealny dla nich zapach powinien być neutralny, lekko słodki oraz świeży.

Wagi lubią podkreślać swoją kobiecość dlatego powinny stosować perfumy, które im to ułatwią. Idealnie spełnią swoją rolę w tym wypadku pachnidła o kwiatowo-aldehydowym aromacie.

Skorpiony to osoby, których intrygują nowości. Chcą wyróżniać się swoim zapachem na tle innych i wzbudzać ich zachwyt. Idealnym rozwiązaniem dla nich będą perfumy o gorzkawym, intrygującym aromacie

Strzelce to niepoprawni optymiści, którzy czerpią z życia garściami. Do ich wesołego usposobienia idealnie pasują rześkie i lekkie aromaty.

Koziorożec jest pracowity i ambitny. Ich charakter dobrze podkreślą perfumy o korzenno-orientalnych bądź kwiatowych akordach.

Wodniki to indywidualiści i dusze towarzystwa z poczuciem humoru. Do ich charakteru pasują nietypowe zapachy z dodatkiem piżma, drzewa sandałowego bądź miodu.

Ryby są pewne siebie i wiedzą czego chcą od życia. Odznaczają się również wrażliwością więc doskonale w ich wypadku sprawdzą się lekkie, subtelne, morskie aromaty.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/