Zapachy

Zapach w domu – jak sprawić, by był trwały i sprzyjał relaksowi?

Zapach domu rodzinnego, swoich prywatnych czterech ścian, własnego pokoju lub gabinetu, to sprawa wyjątkowa. Zapachem tworzymy nastrój, niepowtarzalny klimat, a nawet poczucie bezpieczeństwa. Zapach domu przesiąka nasze rzeczy, ubrania, staje się czymś charakterystycznym. Czy to nie wspaniale, że możemy go wybrać? To naprawdę proste, a efekt przynosi wiele korzyści.

Aromaterapia we własnych czterech kątach

Istnieje spora różnica pomiędzy ochotą na chwilową aromaterapię w mieszkaniu, a wytworzenie zapachowej aury na stałe. Pierwszy efekt osiągniemy stosując na przykład świece zapachowe. Ich zapach pozostanie w powietrzu na krótko, zaś same świece, dające wyjątkowy nastrój, szybko się wypalają, trzeba więc dbać o ich zapas. To idealne rozwiązanie na wieczór, jako połączenie nastrojowego światła i zapachu.

Zapach w domu na dłużej

Dla wyczarowania niepowtarzalnego zapachu w pomieszczeniach o wiele lepiej zainwestować w dyfuzory zapachowe. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wyczarujesz dowolny aromat, wybierając spośród szerokiej gamy olejków eterycznych.

Jaki zapach będzie ci odpowiadał najbardziej? Kwiatowy, owocowy, a może orientalny? Wolisz nutę odświeżenia i słodyczy, czy coś, co oddziałuje na zmysły, jak przyprawy z dalekich krain? Pamiętaj, aby dostosować zapach do pomieszczenia, mają również na uwadze wielkość powierzchni. Dyfozor może pełnić inną rolę w salonie, a zupełnie inną w łazience. Łatwo sobie wyobrazić, jak przyjemna stanie się codzienna kąpiel, gdy w powietrzu będzie się unosił ulubiony zapach.

Dyfuzory zapachowe – nie tylko do domu

Kupując dyfuzor warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje sama estetyka wykonania, która powinna wpasować się do wnętrza i stanowić ozdobę. Szukaj takich, które zamknięte są w eleganckich naczyniach lub puszeczkach. Olejki powinny być uwalniane za pomocą drewnianych pałeczek. Właśnie one sprawią, że zapach w domu będzie się utrzymywał przez cały czas. Ostrożnie dobieraj również same perfumy. Najlepiej, aby miały niski poziom alergenów i nie zawierały alkoholu. Dzięki temu cudowny zapach olejków nie będzie drażnił, ale dawał poczucie odprężenia i relaksu. Wysokiej jakości dyfuzor, np. taki marki WoodWick z Fabryka Form, zapewnia działanie przez okres minimum czterech miesięcy. Dzięki temu możesz całkowicie zmieniać co jakiś czas klimat wnętrza, dobierając kolejną, intrygującą nutę zapachową. Od ciebie zależy, co wybierzesz!

Pamiętaj, że dyfuzor może zaczarować nie tylko twoje mieszkanie, ale również miejsce pracy. Dzięki aromaterapii odmienisz swoje biuro lub cały biznes. Aromaterapia to obecnie standard w biurach, sklepach i wszelkich lokalach usługowych. Zapach możesz dostosować do charakteru wnętrza, mając na uwadze komfort swoich klientów.

Bez względu na to, gdzie postawisz dyfuzor, będzie pomocny w chwilach odprężenia, chęci uspokojenia własnego umysłu i złapania równowagi. Zapach sprawi, że codzienna praca, albo wieczorne czytanie książki lub oglądanie ulubionego filmu, będą jeszcze bardziej przyjemne i relaksujące.